"Майбутнє" грошових одиниць, що мають законний курс

 

Понеділок, 13 березня 2006 – Це здавалося божевільною ідеєю, нереальною ініціативою. Насправді ж Дхана могла б бути єдиним рішенням здатним протистояти передвіщеній грошовій катастрофі.

20 березня 2006 повинна б почати роботу нова іранська нафтова біржа (ІOB, Іranіan Oіl Bourses) у Тегерані, на якій ціна нафти буде котируватися в Євро, і яка складе конкуренцію NYMEX (New York Mercantіle Exchange) у Нью-Йорку й ІPE (Іnternatіonal Petroleum Exchange) у Лондоні, на яких ціна нафти оголошується в US Доларах.

Котирування нафти в Євро є основною причиною суперечки між США й Іраном, як би основною причиною для вторгнення в Ірак[1]. По цій же самій причині, основні центральні банки, включаючи китайський, який має більше 700 мільярдів Доларів, замінюють наявні резерви в Доларах на Євро.

Для оплати нафти на Тегеранській біржі більше не буде необхідно обмінювати національні гроші не тільки з Доларами, але також і з Євро, і, природно, той хто має в наявності Євро зможе платити за нафту без потреби купувати Долари. Оскільки, вартість Долара щодо інших грошових одиниць в основному підтримується - вже більше пів століття[2] - необхідністю придбання Доларів для оплати нафти, котирування в Євро на Тегеранській біржі створять погрозу Долару.

У першій фазі, буде спостерігатися, неминуче, сильне знецінювання і втрата купівельної спроможності Долара щодо інших валют. Через втрату купівельної спроможності будуть надруковані і введені в обіг додаткові Долари. У зв'язку з цим, Federal Reserve вирішив призупинити вихід оборотної Доларової маси з 23 березня 2006.

Ріст Доларової маси спровокує подальше знецінювання і втрату купівельної спроможності Долара і, у відповідь, нові значні емісії Долара. Цикл девальвації-емісії Долара продовжиться доти, поки не буде досягнута рівновага між реальною вартістю благ імпортованих і реальною вартістю благ і послуг експортованих США.

У другій фазі, також і Євро, дві третини якого гарантовано Доларами, також перетерпить втрату купівельної спроможності яка дорівнює, не менше, двом третім втрати купівельної спроможності Долара. Те ж саме станеться з всіма іншими грошовими одиницями, які мають законний[3] курс і позбавленими реальної вартості.

Не можливо де інвестувати Доларів і Євро на протязі березня 2006 і, у будь-якому випадку, це було б даремно: збільшення пропозиції спровокувало б тільки їхнє передчасну девальвацію. Щоб стримати втрату купівельної спроможності грошових одиниць із законним курсом, потрібно було б обміняти їх на гроші, що мають реальну вартість, яка дозволяє зберегти купівельну спроможність.

Крім коштовних[4] металів, єдиною світовою грошовою одиницею з реальною вартістю є Дхана[5], грошова одиниця Республіки Землі, яка гарантована капіталами підприємств по номінальній[6] вартості, яка відповідає ціні одного грама Платини за одну Дхану. Таким чином, вартість капіталів, які гарантують Дхану, постійно дотримують динаміки цін на Платину, підтримуючи незмінною купівельну спроможність грошової одиниці.

Але, тому що Дхана може бути асигнована тільки нарівно серед жителів планети, принаймні з 16-літнього віку (по 100 Дхан на кожний ), і так як не може бути видано більше ніж по 100 Дхан на кожного одержувача[7], не представляється можливим перетворити в Дхану всі гроші із законним курсом. Можна зробити дві єдині речі: запросити асигнування 100 Дхан і зажадати Дхану як оплату за проданий товар, так і як оплату за надану[8] працю.

Метою Дхани є справедливий перерозподіл багатства. Прискорення поширення Дхани може скоротити ефекти ймовірної грошової і фінансової катастрофи. Від якої, насамперед, постраждають найбільш бідні.

Вимога платежів у Дхані спровокує більш швидкий обіг грошей і, як наслідок, ріст її купівельної[9] здатності.

В Італії, Дхана зустріла протидію і була претензійно сприйнята як фінансовий продукт. Це не правда. Дхана є засобом оплати, незалежною грошовою одиницею, а не є фінансовим продуктом. Міжнародне право дозволяє видавати гроші, відмінні від тих, котрі мають законний курс, за умови що вони гарантовані. І кожний може запросити її як оплату. Дхана - незалежна грошова одиниця, тобто грошова одиниця з реальною вартістю. Вона ніколи не буде мати законного курсу. В неї немає потреби. Прийняття Дхани як оплати буде завжди вільним і добровільним. І вона буде грошовою одиницею народів, грошовою одиницею праці.

Спасибі за увагу .

 

 

P.O. Box 66 – IT- RE 380 - 42049 – Tel. +39 0522 470500 – Fax +39 0522 470524

www.asmad.orgwww.unigov.orgasmad@asmad.orgasmad@unigov.org



[1] В 2000 Ірак вирішив замінити резерв у Доларах, на суму 10 мільярдів, на Євро і продавати нафту за Євро. Віденська зустріч була призначена на середину березня 2003, інші Країни ОПЕК готові були прийняти таке ж саме рішення: от чому необхідно було захопити Багдад раніше цієї дати. І дійсно, відразу ж після узяття Багдада, одним з перших актів губернатора Бремера був про повернення до призначення ціни за іракську нафту в Доларах.

[3] Центральні банки видають гроші, позбавлені будь-якої реальної вартості (fіat money), вартість яких установлюється законом (законний або примусовий курс), і пускають їх в обіг, здобуваючи блага і цінні папери (звичайно державного боргу ). Гроші з законним курсом - це фіктивний безстроковий вексель, за допомогою якого фінансуються держави. Їх ще називають борговими грішми, тому що в дійсності представляють не більш ніж борги, які ніколи не зможуть бути стягненими, тому що державні борги постійно збільшуються. Якщо б гроші, випущені центральними банками, мали реальну вартість, то вони б не мали потреби в законному курсі.

[4] Вартість наявних у наявності коштовних металів (золото, платина і т.д.), тепер уже, нижче трьох промиллє  номінальні вартості світової оборотної грошової маси.

[6] Реальна вартість вище її номінальної.

[7] Усього, приблизно, 500 мільярдів Дхан плюс, максимум, 5% на гуманітарні ініціативи.

[8] Праця - це основна міра вартості благ. Тому Дхана відповідає одній годині нормальної роботи.

[9] Було перелічено, що в зв'язку з максимальною межею емісії, купівельна спроможність Дхани змогла б збільшитися до вісімдесятьох разів, щодо теперішньої.